Pirmadienis

2017 Spalio 23

TV Naujienos

Dainininkas Stano išbandė ekstremalų olimpinį sportą: „Pakartoti to nenorėčiau“

2014.02.11 14:40
TV6 nuotr. / Vlada Musvydaitė

Dainininkui Stanislavui Savickiui-Stano šios žiemos olimpinės žaidynės yra ypatingos. Jos vyksta Sočio mieste, kuriame prabėgo smagiausios jo vaikystės akimirkos.

„Atsimenu, kai būdami vaikai lėkdavome ant mokyklos kalno ir leisdavomės nuo jo sėdomis ant unitazo dangčių. Aišku, mokytojai už tai, kad juos nulaužydavome, mūsų negirdavo, bet būdavo taip smagu“, – prisimena Stano.

Paskutinį kartą su rogutėmis nuo kalno dainininkas leidosi daugiau nei prieš dvidešimt metų, todėl sulaukęs TV6 laidos „Atrask žiemos sportą“ vedėjos Vlados Musvydaitės kvietimo išbandyti olimpinę skeletono rungtį ilgai nedvejojo. Tiesa, dainininkas sako, kad jei būtų žinojęs, kas jo laukia, vargu ar būtų ryžęsis tokiai avantiūrai.

„Nusileidęs su skeletono rogutėmis galiu pasakyti, kad nieko malonaus nepatyriau. Kai guli ant pilvo, veidą nuo ledinės trasos skiria vos keli centimetrai, o greitis – didelis, natūralu, kad nėra labai linksma. Buvo baisu, džiaugiausi atsipirkęs vien tik kelio nubrozdinimais“, – sakė juokdamasis Stano.

TV6 nuotr./Stanislavas Savickis-Stano
TV6 nuotr./Stanislavas Savickis-Stano

Nusileisti skeletono trasa pasiryžo ir V.Musvydaitė. Latvijos skeletono komandos treneris Mareks Mezencevs pagyrė, kad ji yra pirmoji lietuvė, išbandžiusi šią sporto šaką. „Ši sporto šaka yra labai ekstremali, todėl ne veltui kurį laiką buvo pašalinta iš olimpinių žaidynių. Apie skeletoną nežinojau beveik nieko, todėl buvo ypač įdomu išbandyti. Aš leidausi mokomąja trasa, neįsivaizduoju, koks privalo būti adrenalino fanatikas, kad įveiktum visą trasą“, – sportininkų drąsa žavėjosi V.Musvydaitė.

Prieš važiuodamas į Latviją Stano internete pasižiūrėjo filmuką apie skeletono atstovų patirtas avarijas. Jis žinojo, kad ši sporto šaka – viena pavojingiausių, todėl su rogutėmis leidosi be greitį didinančio įsibėgėjimo. „Dabar tikrai žinau, kad norint imtis tokio sporto reikia būti labai gerai pasiruošusiam ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, mokėti kontroliuoti savo kūną ir gerai išmanyti fizikos dėsnius. Džiaugiuosi, kad išbandžiau šią sporto šaką, bet pakartoti to tikrai nenorėčiau“, – prisipažino dainininkas.

Kas labiausiai išgąsdino Stano ir už ką jis Latvijos trenerių paprašė medalio − sužinosite šviečiamojo pobūdžio laidoje „Atrask žiemos sportą“ per TV6 jau šiandien, vasario 11-ąją.

O visas olimpines skeletono varžybas Sočyje stebėkite drauge su oficialiu transliuotoju „Viasat“ per šešis papildomus specialiai olimpinėms žaidynėms sukurtus raiškiosios televizijos (HD) kanalus. TV6 kanalas vienintelis iš nemokamų televizijų kviečia stebėti visas Sočio žiemos olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo rungtis ir jau šį sekmadienį 17.00 val. sirgti už atstovausiančią mūsų šaliai Deivido Stagniūno su Isabella Tobias porą.

TV6 nuotr./Vlada Musvydaitė
TV6 nuotr./Vlada Musvydaitė