Sekmadienis

2017 Spalio 22

TV Naujienos

Laidoje „Yra kaip yra“ – diskusija apie pinigus bei ekspertų patarimai

2014.05.26 13:20
„Fotolia“ nuotr. / Oligarchas

Kur geriau investuoti: į auksą, vertybinius popierius, o gal – į meną? BTV laidos „Yra kaip yra“ dalyviai ir žiūrovai šį pirmadienio vakarą 20.30 val. turės unikalią galimybę pamatyti, kaip atrodo tankiausias pasaulyje rankų darbo kilimas, įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Tik po ilgų įkalbinėjimų kilimo savininkas, antikvarinių vertybių kolekcionierius ir poetas Edmondas Kelmickas sutiko laidos vedėjai pasakyti šio kilimo vertę.

Išgirdusi kilimo kainą, garsi renginių vedėja Laima Tamulytė tarstelėjo, kad, turėdama tokį kilimą, galbūt ji nebūtų kreipusis į banką paskolos būstui. „Jei ne banko paskola – šiandien su vyru neturėtume tokių namų, apie kokius svajojau. Kiek jaunų šeimų šiandien gali įsigyti nuosavą būstą neprašydami banko paskolos? Pripažinkime, tikrai nedaug“, – BTV laidoje „Yra kaip yra“ atviravo garsi renginių vedėja Laima Tamulytė.

Tuo metu kita laidos dalyvė, dainininkė  ir vokalo mokytoja Daina Bilevičiūtė įsitikinusi, kad daugiau su jokiais bankais ir verslais neturės reikalų. Dainos patirtis finansų džiunglėse – karti. Pasiryžusią pradėti verslą kaimo turizmo sodyboje moterį apgavo rangovas. Po ilgų bylinėjimosi metų Daina prarado viską, ką turėjo, taip pat ir savo namus, patyrė pareigūnų pasityčiojimą ir dar buvo nuteista už dokumentų klastojimą. „Žmonės, neprasidėkit su bankais, jei norite gyventi, nes jus suės kaip mane“, – laidoje „Yra kaip yra“ emocingai kalbės dainininkė.

Jai pritarė inžinierius Aleksandras ir verslininkas Antanas. Šie laidos dalyviai savo svajones apie geresnį gyvenimą prarado tuomet, kai įsigijo vieno banko siūlomų obligacijų. Deja, iš norų praturtėti šiandien vyrams liko skolos, įkeisti bankui būstai bei nesibaigiantys teisminiai ginčai su banku.

Savo bendravimo su bankais ir didžiulių investicijų valdymo patirtimi laidoje dalijosi garsūs verslininkai Kazys Paulikas ir Arvydas Avulis.

Kaip teisingai skirstyti savo išlaidas ir ką daryti, jei neužtenka lėšų sumokėti paskolos įmokoms? Ar tikrai viskas brangs įvedus eurą? Kaip artėjant eurui protingai valdyti  investicijas, kurios siekia šešių nulių sumas ir kaip sužinoti, kada bei kiek galima rizikuoti savo pinigais?

Šiandien ir visados aktuali diskusija apie pinigus bei ekspertų patarimai, kaip jų neprarasti su Asta Stašaityte laidoje „Yra kaip yra“ per BTV.