Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

Černobylio avarijos likvidatorius gali pasigirti pavydėtina sveikata

2014.04.26 12:50
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Vladimiras Morar

„Neturiu, kuo skųstis! Man gyvenime labai pasisekė – jaučiuosi puikiai, turiu sveikus vaikus“, – su šypsena veide tikina Vladimiras Morar, kurį drąsiai galima būtų vaidinti žmogumi stebuklu. Šis vyras buvo vienas pirmųjų Černobylio katastrofos likvidatorių, tačiau praėjus 28 metams jis nesiskundžia jokiais sveikatos sutrikimais. Unikali černobyliečio istorija – jau šį sekmadienį 21.30 val. specialioje „24/7“ laidoje, skirtoje atominės katastrofos metinėms paminėti.

Tuomet dar vos 20-ties metų sulaukęs sovietų armijos karininkas Vladimiras gyvuliniais traukinio vagonais kartu su kitais likimo draugais likviduoti sprogimo padarinių buvo atvežtas praėjus vos kelioms dienoms po atominės avarijos. „Mūsų darbas buvo katastrofos teritorijoje su buldozeriais nukasti penkių centimetrų radioaktyvios žemės sluoksnį ir išvežti jį į radioaktyvių atliekų kapines“, – prisimena po laiminga žvaigžde gimęs Vladimiras.

V.Moror bendražygiai stebuklu vadina tai, kad didžiulė radiacijos dozė nepadarė jokio poveikio vyriškio sveikatai. Vilnietis ne tik du mėnesius gyveno ir dirbo visai šalia atominės katastrofos vietos, jis valgė absoliučiai viską, o vandenį gėrė iš vietos šulinių.

„Šiuo metu galiu pasiskųsti nebent alergija jodui“, – šypsosi vienas pirmųjų atominės katastrofos likvidatorių, savo prisiminimus iš Černobylio žadantis suguldyti į knygą.

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Vladimiras Morar ir kiti Černobylio katastrofos likvidatoriai
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Vladimiras Morar ir kiti Černobylio katastrofos likvidatoriai

Specialioje „24/7“ laidoje ne tik ši unikali istorija, bet ir autentiški interviu su  kitais Černobylio padarinius likvidavusiais žmonėmis, kuriems laikas, praleistas „mirties zonoje“, sveikatą sugadino nepataisomai bei pokalbiai su ekspertais apie negrįžtamus atominės katastrofos padarinius ir realią grėsmę.

„Pavyzdžiui, grybai Lietuvoje, ypač labiausiai nukentėjusiuose pietiniuose ir vakariniuose rajonuose, iki šiol auga užkrėsti ceziu“, – sunerimti verčiančius faktus atskleidžia Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.

Sekmadienį, balandžio 27 dieną, socialiai atsakinga „Lietuvos ryto“ televizija pristato „Atominę dieną“. 28-osioms Černobylio avarijos metinėms atminti televizijos eteryje – speciali programa, kurioje rinktinė BBC ir „Discovery“ dokumentika bei legendinio „Titaniko“ verta drama apie meilę, gimusią atominės katastrofos pašonėje – „Drugiai“. Paminėkite Černobylio avarijos metines kartu su „Lietuvos ryto“ televizija.

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Albinas Mastauskas
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Albinas Mastauskas