Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

BTV laidoje „Krepšinio pasaulyje“ – išskirtinis interviu su Arvydu Saboniu

2014.01.02 18:02
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arvydas Sabonis

Jau šį sekmadienį 9.30 val. ryto BTV laidoje „Krepšinio pasaulyje“ – išskirtinis interviu su krepšinio legenda Arvydu Saboniu. Atsisveikinęs su Kauno „Žalgiriu“, už kurį žaidė aštuonerius metus, 1989-ųjų rudenį krepšininko legionieriaus kelią drauge su Valdemaru Chomičiumi jis pradėjo Ispanijoje, Valjadolido „Forum“ komandoje. Ir nuo pirmų dienų pajuto žurnalistų atakas. To įrodymas – archyviniai TV vaizdai, kai prieš 25 metus abu lietuviai krepšininkai buvo pakviesti į Valjadolido televizijos studijos kalėdinę laidą.

Neregėta  apranga papuošti  lietuvaičiai  šalia gyvų ėriukų turėjo kalbėti ispaniškai. Buvo nelengva. Ypač Arvydui, kuris kitame pokalbyje su žurnaliste prašė jos neskubėti ir lėtai pateikti klausimus, nes jis dar  ne viską supranta ispaniškai.

Susitikus su juo po ketvirčio amžiaus – Arvydas Sabonis laisvai kalba angliškai, ispaniškai,  rusiškai. Dabar su Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu mūsų žurnalistai gali diskutuoti įvairiais klausimais. BTV laidos „Krepšinio pasaulyje“ vedėjas, televizijos žurnalistas Vidas Mačiulis dar 1981 metais  atkreipė dėmesį į jaunąjį talentą ir pirmasis iš žurnalistų  su juo  paruošė  interviu, kurių su Arvydu  jau buvo arti šimto.

Tad pirmąjį išskirtinį interviu naujaisiais 2014 metais Lietuvos krepšinio karalius Arvydas Sabonis davė būtent gerai pažįstamam Vidui Mačiuliui ir BTV laidai „Krepšinio pasaulyje“.  Pokalbis ilgas, tačiau įdomus: pradedant nuo  111 krepšinio citatų ir baigiant trimis šiųmetiniais  jubiliejais: „Žalgirio“ 70-mečiu, A.Sabonio 50-mečiu ir Sabonio krepšinio centro 20-mečiu. Žiūrovai pirmąkart išvys ir archyvinius vaizdus iš  1989 metų Ispanijos TV laidos, kurioje ,„karaliavo“ „Sabas“ ir „Chomkė“.

Programą, skirtą krepšinio aistruoliams ir profesionalams, žiūrėkite sekmadienį 9.30 val. per BTV.