Pirmadienis

2017 Spalio 23

TV Naujienos

Atskleista, kas filme „Inspektorius Mažylis“ vaidino nuoširdžiausiai

2014.01.14 15:41
TV3 nuotr. / Kadras iš filmo „Inspektorius Mažylis“

Jau šįvakar 20.00 val. TV3 eteryje – premjera: detektyvinis nuotykių filmas „Inspektorius Mažylis“. Tai istorija apie provincijos policininko Andriaus Mažylio (akt. Marius Jampolskis) ir jo porininko šuns – vokiečių aviganio Mažylio – nuotykius. Premjeroje nusifilmavo ne tik visas žvaigždynas Lietuvos aktorių, bet ir talentingas vokiečių aviganis Brasas.

Braso šeimininkas šypsosi, kad tikrasis šuns vardas – Nektaras Laukinė Vilkauogė. Kadangi nuo vaikystės Brasas buvo auklėjamas ir dresuojamas taip, kaip ir dera vokiečių aviganiams, o šeimininkas tai darė su meile, būsima kino žvaigždė šįvakar 20.00 val. TV3 žiūrovams suteiks tikro džiaugsmo.

Kaip juokauja kinologė ir Braso dresuotoja Živilė Čepulienė, yra trys faktoriai, kurie lemia žiūrovų susidomėjimą: gyvūnai, vaikai ir meilė. „Manau, Brasas užkariaus žiūrovų širdis, nes šuo labai mielas, protingas, išauklėtas, na, toks vokiečių aviganis, kurį pamilsta kiekvienas, net abejingas gyvūnams žmogus. Kadangi Brasas žino visas komandas, filmuotis jam nebuvo sudėtinga, juk reikėjo tiesiog vaidinti žmogaus draugą ir vykdyti pagrindines komandas prieš filmavimo kamerą. Susidraugauti su filmo partneriu M.Jampolskiu Brasui pasisekė gana lengvai, nes Marius pats turi du šunis ir puikiai žino, kad meilumu ir dešrelėmis galima greitai pelnyti keturkojų simpatijas“, – juokiasi Ž.Čepulienė, praleidusi su Brasu filmavimo aikštelėje ne vieną dieną.

TV3 nuotr./Kadras iš filmo „Inspektorius Mažylis“
TV3 nuotr./Kadras iš filmo „Inspektorius Mažylis“

TV3 filme yra epizodas, kur Brasas su savo šeimininku Andriumi Mažyliu grįžta namo, pas herojaus mamą (akt. Larisa Kalpokaitė) ir neša jai gėlių. „Brasui pavyko išlaikyti nasruose trapias gėles jų neperkandus ir nesumaitojus, nes jis puikiai moka komandą „Laikyk!"

Tiesa, Mažyliui dar neteko filmuotis nusikaltėlio sulaikymo scenoje, bet Ž.Čepulienė, kuri daug bendravo su Brasu filmavimo aikštelėje, įsitikinusi, kad pavyktų ir ši užduotis. „Kiekvienas dresuotas vokiečių aviganis turi mokėti sulaikyti nusikaltėlį, tad, jei reikės, nors ir žaismingai, Brasas tariamą nedorėlį pagaus",  – neabejoja patyrusi  kinologė.

„Kartais filmavimai užtrukdavo visą dieną, nuo ankstaus ryto iki vakaro, o kadangi Brasas yra šuo, jis visą laiką buvo savimi – ne vaidino, bet uoliai vykdė visas užduotis, taigi natūralu, kad pavargdavo. Bet dėl to nekilo jokių bėdų, nes trimetis Brasas yra labai energingas, o kai pavargdavo, dirbti su juo būdavo net lengviau“, – tikina Ž.Čepulienė.

Tiesa, kelias dienas Brasą pakeitė dublerė, – jo keturkojė sesuo Nova. Filmuodamasis lauke, Brasas susižeidė žolėje koją, taigi, kol buvo gydomas, jį pavadavo sesuo. „Bet dabar Brasas jau sveikas kaip ridikas ir, jei tik žiūrovai pamils Mažylį, Brasas mielai filmuosis filmo tęsinyje", – žada kinologė.

Pirmą kartą istorijoje žiūrovai bus kviečiami tapti filmo teisėjais, kurie nuspręs tolesnį premjeros likimą. Jei susidomėjimas detektyvine nuotykių istorija „Inspektorius Mažylis“ bus didelis, o atsiliepimai apie jį – palankūs, filmas taps serialu – žiūrovai galės išvysti naujus „Inspektoriaus Mažylio" nuotykius, herojų meilės peripetijas ir linksmus nesusipratimus.

Filme vaidina visas būrys garsiausių ir žiūrovų mėgstamiausių Lietuvos kino ir teatro aktorių: M.Jampolskis, Adolfas Večerskis, Saulius Siparis, Larisa Kalpokaitė, Sandra Daukšaitė, Rimantė Valiukaitė, Marius Mačiulis, Tadas Gryn, Toma Vaškevičiūtė, Dalius Mertinas,  aktorinės patirties jau turinti „X Faktoriaus“ teisėja Rūta Ščiogolevaitė.