Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

Algis Ramanauskas laidoje „Diagnozė: valdžia“: „Su Paleckiais, kaip ir su teroristais, nėra kalbos“

2013.10.23 14:08
BTV nuotr. / Algis Ramanauskas

Uždraustos rusiškų laidų retransliacijos, pieno produktų blokada – santykiai su Rusija pašlijo. Šį trečiadienio vakarą 20.20 val. į LNK eterį grįžtančios laidos „Diagnozė: valdžia“ eteryje ietis sukryžiuos simpatijų Rusijai neslepiantis Algirdas Paleckis ir Tautinio jaunimo sąjungos vadovas Julius Panka.

Ką daryti, kad pasienyje nerūgtų Lietuviška varškė?  Kas Lietuvai brangiau, istorinė atmintis ar ekonominiai interesai? Laidoje dalyvavęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas, pareikalavęs paredaguoti filmą  apie sausio 13-ąją, tikina, kad rusų erzinti nereikėtų. Užsienio svečiams šis dokumentinis kūrinys parodytas nebuvo, mat renginyje dalyvavo ir rusų ambasadorius.

„Sausio 13-oji brangi visiems, tačiau pats mačiau, kaip dalis žmonių nuo Seimo pabėgo. Filmo nerodėme ir todėl, kad tai yra kultūra – nerodomi tokie dalykai, kai į svečius pakviečiamas žmogus“, –  sako B. Bradauskas.

Simpatijų Rusijai neslepiantis Algirdas Paleckis tikina, kad  Lietuvoje vis dar yra temų, kuriomis kalbėti draudžiama. Tai esą rodo valstybės silpnumą, todėl ja lengva manipuliuoti.

Luko Balandžio nuotr./Algirdas Paleckis
Luko Balandžio nuotr./Algirdas Paleckis

„Gal ir holokausto neigimo nereikia drausti, nes draudžiamas vaisius – vilioja“, – aiškina A. Paleckis. Anot politiko, Lietuva, uždrausdama kai kurias „Pirmojo Baltijos kanalo“ laidas, padarė klaidą.  Kanalas kartojo A. Paleckio išsakytą versiją, esą Sausio 13-ąją savi šaudė į savus.

„Jeigu ponas Paleckis mano, kad reikia atsiprašyti, tegul atsiprašo“, – sakė Jonas Sakalauskas. J. Sakalausko tėvas buvo sužeistas Sausio 13-osios naktį.  

Ar išdrįs A. Paleckis pažiūrėti aukų artimiesiems į akis ir jų atsiprašyti?

Buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus pareikš, kad varškėčius parduoti yra labai gerai, bet valstybės politika neturėtų tapti varškėčiu.

Laidoje taip pat dalyvavęs Algis Ramanauskas tikina, kad su A. Paleckiu apskirtai nėra apie ką kalbėti. „Su paleckiais, kaip ir su teroristais, nėra kalbos“, – tėkš Algis Ramanauskas.

Laidoje taip pat dalyvauja Nepriklausomybės akto signataras E. Gentvilas, Darbo partijos vicepirmininkas K. Daukšys, apžvalgininkas A. Puklevičius.

Karštos diskusijos laidoje „Diagnozė: valdžia“  užvirs jau šį trečiadienio vakarą 20.20 val. per LNK su Rasa Tapiniene.

Žymės: