Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

Aktorė Edita Užaitė: „Neskiepysiu dukros, nes neketinu rizikuoti savo pačios vaiko sveikata“

2014.03.03 14:03
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Edita Užaitė

„Skiepų poveikis sveikatai nėra iki galo ištirtas ir žinomas, galimos įvairiausios komplikacijos. Todėl aš neketinu eksperimentuoti su savo pačios vaiko sveikata“, – prisipažįsta žinoma aktorė Edita Užaitė, ji savo dukros nieskiepijo ir neketina to daryti. Tačiau pastaruoju metu tikrą diskusijų audrą sukėlė sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio užmojis neskiepytų vaikų nepriimti į darželius. Jau šį vakarą 21.00 val. tiesioginėje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ laidos autorė ir vedėja Rūta Janutienė klaus: ar leisime valdžiai mus mokyti, kaip tvarkyti savo gyvenimą?

„Dėl atsiradusių judėjimų prieš skiepus grįžta tokios ligos, kurių epidemijas skiepų pagalba pavyko sustabdyti. Laisvas judėjimas, migracija į Europą atveža maliariją, kitas infekcijas. Ar ir nuo jų gydysimės česnakais ir bobučių pasakomis?“ – piktinasi ministras.

Jam pritaria ir infektologas profesorius Alvydas Laiškonis. „Tymų, poliomielito, kokliušo protrūkiai verčia sunerimti. Neskiepijantys savo vaikų tikriausiai nežino, kad persirgus tymais po kelerių metų gali prasidėti psicihikos sutrikimai, o kokliušas kūdikiui gali būti mirtina liga“, – teigia profesorius.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Vytenis Povilas Andriukaitis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Vytenis Povilas Andriukaitis

Tačiau valdžios įstaigas skundais užvertusios įvairiausios prieš skiepus pasisakančios interesų grupės teigia, kad visuomenė nebuvo supažindinta su moksline medžiaga, kurioje mokslininkai išsamiai būtų ištyrę skiepo ir jo atskirų sudedamųjų dalių toksikologinį poveikį žmogaus organizmui, nėra patvirtinta, kad skiepai yra saugūs, todėl esą gali būti pažeistas konstitucijos straipsnis, teigiantis, kad  „Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai“.

Jau šį vakarą tiesioginio eterio metu laidoje „Nuoga tiesa“ dalyvausiantys gydytojai homeopatai Simonas Stankūnas ir Aiva Vaivarienė ne tik paneigs teiginius, kad skiepai stiprina imuninę sistemą, bet ir klaus laidos dalyvių: kodėl kai kurie pediatrai patys neskiepija savo vaikų?

„Iki šiol nuslepiama informacija apie skiepų sukeliamas neigiamas reakcijas, įskaitant traukulius, kitus neurologinius simptomus ar net miries atvejus“, – sako S.Stankūnas.

„Nuoga tiesa“ su Rūta Janutiene – šiandien 21.00 val. tiesiogiai per „Lietuvos ryto“ televiziją.