Trečiadienis

2017 Rugpjūčio 23

TV Naujienos

Aiškėja žodžiai, kurie galimai skambės iš kosmoso

2013.12.10 14:37
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuviško palydovo išlydėtuvės

Jau kitą savaitę į kosmosą iš NASA skrydžių bazės kils pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“, iš kurio vėliau bus ištransliuoti trys lietuviški žodžiai. Kokie jie bus, visi norintieji dar turi galimybę pasiūlyti savo variantus.

Žiūrimiausios televizijos TV3 žvaigždės jau suskubo tai padaryti. Savo ekstravagantiškam stiliui ištikimas „X Faktoriaus“ „tėtis“ Saulius Urbonavičius-Samas visa gerkle iššaukė: „Kalba lietuviškas Dievas“.

Ne mažesniu decibelų kiekiu kolegą „ramina“ radijo ir televizijos laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis: „Viskas bus gerai!“.
 
O TV3 laidų vedėjas, aktorius Džiugas Siaurusaitis nusprendė, kad į kosmosą reiktų išsiųsti ne žodžius, o žmones.

Kitos televizijos žvaigždės linksminasi iš širdies, tačiau išlieka santūresnėmis. Kol kas vieni dažniausiai skambančių žodžių ir realiausi pretendentai nuskambėti iš kosmoso yra „Lietuva“ ir „meilė“.

Visus savo pasiūlymus, ką „iššaukti“ arba „iššauti“ į kosmosą, galima internetiniame žaidime dviprasmiu pavadinimu „Šauk į kosmosą“ (www.tryszodziai.lt). „Kuo garsiau šauki, tuo aukščiau į kosmosą pakyla raketa“, –  interaktyvaus internetinio žaidimo „Šauk į kosmosą“ principus aiškino jo sumanytojas, agentūros „Adfinger“ kūrybos vadovas Elvinas Jakimovas.

Jau kitą savaitę, gruodžio 19 dieną, ankstyvą rytą, 04.42 val. Lietuvos laiku, iš NASA skrydžių bazės raketa į kosmosą pakels pirmąjį lietuvišką palydovą „LitSat-1“. Šią istorinę akimirką tiesiogiai transliuos žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3, o internetu raketos pakilimą bus galima stebėti portaluose, televizijoje internete TV3 Play ir naujienų portale 15min.lt.

Tądien paaiškės ir populiariausių lietuviškų žodžių dešimtukas, kuriuos tauta išrinks kaip labiausiai vertus pirmą kartą nuskambėti iš kosmoso. „Nors iš pirmo žvilgsnio paprasti ir kasdienybėje vartojami žodžiai gali pasirodyti niekuo nereikšmingi, tačiau juose slypi gili mintis, kuri daug pasako apie mus pačius ir mūsų puoselėjamas vertybes. Kokius tris lietuviškus žodžius mūsų tauta nuspręs pirmą kartą istorijoje ištransliuoti iš kosmoso, paaiškės jau labai greitai“, – sakė E.Jakimovas.

TV3 televizijos eteryje, vakarais, 20.57 val. pirmadienį-ketvirtadienį, laidelės „Misija Lituanica 80“ žiūrovai gali daugiau sužinoti apie tai, kaip buvo kuriamas pirmasis lietuviškas palydovas, kas bendro tarp technologijų, naudojamų kosmose, ir kai kurių mūsų kasdienybėje sutinkamų dalykų.